Pokyny k živému vysílání

Pokyny k živému vysílání

Jak se na online festival připojit?

Zaregistrovaní návštěvníci obdrží na svůj email den před zahájením festivalu odkaz (na každý den jiný), přes který se připojí k živému vysílání.  Pokud jste se registrovali a tyto informace Vám nepřišly, zkontrolujte pro jistotu složku s nevyžádanou poštou. Pokud jste svoji vstupenku zaplatili až v pátek, odkaz vám dorazí v noci. Pokud by Vám odkaz včas nepřišel, obraťte se prosím na technickou podporu.

Připojte se k programu prosím s větší časovou rezervou, ať se můžete ujistit, že vám přenos funguje. Hodinu před začátkem programu poběží ve vysílání vždy znělka a doprovodná videa, takže si své připojení můžete otestovat předem. V okamžik zahájení může být naše technická podpora zahlcena a v případě problémů byste zbytečně mohli přijít o část programu.

Technické požadavky

Festivalový přenos se uskuteční přes platformu „BigMarker“. Pro sledování vysílání není vyžadován žádný speciální program, stačí moderní prohlížeč aktualizovaný na poslední verzi a stabilní internetové připojení. Doporučujeme všem návštěvníkům si předem ověřit, zda je jejich připojení a technické vybavení způsobilé k plnohodnotnému sledování festivalu.

Test, zda váš počítač a internetové připojení splňují požadavky na sledování festivalového vysíláníověření technických požadavků.

Pro nejlepší zážitek doporučujeme použít PC nebo notebook. Pokud si však přejete festival sledovat na mobilním zařízení, můžete využít stejný webový přístup nebo příslušnou mobilní aplikaci (aplikace pro Android však dle našich zjištění není optimální, iOS funguje v pořádku).

Technická podpora

Pro vaši pomoc s připojením a nastavením bude v sobotu i v neděli od 9:00 až do skončení programu k dispozici technická podpora přes webchat (ikonka Diskuze v pravém dolním rohu webu). Při komunikaci s podporou budete požádáni, abyste nejdříve uvedli svůj email, na který jste si zaregistrovali vstupenku. V případě potřeby můžete kontaktovat podporu i telefonicky.  

Nejčastější dotazy

  • Pro zobrazení vysílání na celou obrazovku můžete skrýt panel diskuze a přepnou svůj prohlížeč klávesou F11 do celoobrazovkového režimu.
  • Pokud vidíte video ale neslyšíte zvuk, ujistěte se, že jste při spuštění přenosu kliknuli na ikonku „Click for Audio“.
  • Pokud prohlížeč omylem zavřete, nebo se dostanete z vysílání pryč, pro opětovný vstup do živého programu použijte znovu odkaz z emailu.
  • Pokud se vám obraz nebo zvuk „trhá“ a je zpomalený, zkuste prosím zavřít prohlížeč a připojit se znovu. Někdy může pomoci vymazat vyrovnávací paměť (cache) v prohlížeči nebo se připojit v anonymním okně.
  • Na jeden odkaz je povoleno připojit pouze jedno zařízení, při připojení druhého zařízení se odpojí audio i video u obou. V takovém případě zavřete prohlížeč a připojte se pouze z jednoho PC či mobilu. Program si samozřejmě můžete vychutnat i ve dvou u jednoho zařízení. 

Návod k živému vysílání

Věříme, že online účast na festivale je velmi intuitivní a každý ji snadno zvládne. Abyste se mohli připravit, přikládáme obrazového průvodce festivalovým vysíláním:

navod01

navod02

navod03

navod04

Záznamy lekcí pro účastníky festivalu

Našim návštěvníkům nabízíme do 8. listopadu 2020 zdarma možnost zhlédnutí záznamu všech lekcí letošního online festivalu. Nahrávky jsou přístupné ze stejného odkazu, přes který jste přistupovali na živé vysílání (obdrželi jste ho emailem před zahájením festivalu).

Po kliknutí na odkaz z registračního emailu se Vám zobrazí celý program úplně stejně jako během samotného festivalu. Záznam každé lekce pak můžete zhlédnout kliknutím na odkaz „Start this Section“ pod popisem zvoleného bloku programu. Pokud byste narazili na potíže s přehráváním, kontaktuje nás prosím na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Upozornění k online účasti

K Tantra Festivalu online se připojujete na vlastní riziko. Pokud necháte zapnutou svoji webkameru, mohou vás ostatní účastníci online programu vidět. Pokud si přejete zůstat v anonymitě, video přenos nezapínejte. Program může být pro archivní účely nahráván.